21 Ocak 2019 Pazartesi
Biyografi
Hulusi Şahin

Hulusi Şahin

Esenler Kaymakamı

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016

25 Mayıs 1971’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da Abidinpaşa İlkokulu, 29 Ekim Ortaokulu ve Başkent Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim görmeye başladı.

 

1992 yılında lisans eğitimini bitirdi. 1994 yılında Aksaray Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Çeşitli staj aşamalarına müteakip İngiltere’de 8 ay yabancı dil ve İngiliz Kamu Yönetimi üzerine eğitim gördü. Samsun 19 Mayıs ve Yakakent İlçelerinde kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1997 tarihinde 84. Dönem Kaymakamlık Kursunu 3. olarak tamamlayarak Karaman İli Kâzımkarabekir İlçesine atandı. Müteakiben Ardahan İli Çıldır İlçesinde 2 yıl görev yaptı.

 

2001 yılında Arsin İlçesi Kaymakamlığı görevine atandı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Exeter Üniversitesi’ne "Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları" alanında master yapmak üzere gönderildi. "Local Education Authorities Under New Labour" adlı İngiliz Eğitim Sistemi üzerine hazırladığı yüksek lisans tezi Üniversite Senatosu tarafından "merit" (üstün başarı) derece ile kabul edildi. Ekim 2005’te yurda döndü.

 

Adıyaman İli Besni Kaymakamlığı görevinden sonra Kocaeli Dilovası kaymakamlığına atanmış olup halen bu göreve devam etmektedir. Hulusi Şahin, evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Reklam

Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu