19 Ocak 2019 Cumartesi
Biyografi
Ziyaettin Akbaş

Ziyaettin Akbaş

Çayırova eski Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016

1961 Bayburt doğumlu. 1966 yılında Çayırova’ya yerleşmiş bir ailenin çocuğu. İlk ve orta okulu Çayırova’da, lise eğitimini Gebze’de tamamladı.

 

Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesini bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimi, Marmara Üniversitesi Çağdaş İşletmecilik ve Yeni Teknolojiler Bölümünde Finansman ve Muhasebe ile ilgili sertifika eğitimi aldı.

 

Mesleği ile ilgili birçok seminer ve konferansa katılan Akbaş, İstanbul Şehir Plancılar Odası’nın Kentsel Dönüşüm ve Kent Planlamaları ile ilgili birçok sempozyum ve seminere katılım gösterdi.

 

Gebze ve Çayırova’da birçok dernek ve spor kulübü kuruculuğu ve yöneticiliği, Türk Kızılay Derneği Gebze şubesi yönetim kurulu üyeliği, bir siyasi partinin Gebze İlçe Yönetim Kurulu üyeliğini de yapan Akbaş, 1990 yılından beri Gebze’de serbest meslek mensubu olarak muhasebe ve müşavirlik hizmeti veren bir işyerinin sahibi olan Akbaş, 29 Mart 2009 seçimlerinde belediye başkanı oldu. 2014 Yerel seçimlerinde aday gösterilmedi.

Reklam

Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu